Kodlama Atölyesi

KODLAMA ATÖLYESİ NEDİR?

Bu atölyemizde Çocuklara Kodlamanın alt temel mantığı, Kodlamanın Temel Mantığı, Algoritma, Döngüler, Koşullu yapılar ve Seriler gibi temel kavramların ve işleyişlerinin eğlenceli bir şekilde öğretilmesi amaçlanmaktadır.

Kodlama Atölyesinde Temel amaç Çocuklara kodlama mantığını ve temel bilgileri kazandırmaktadır, çocuk yaşta öğrenilen bilgiler daha kalıcıdır ve ilerleyen yaşlarında yapmak istediği meslek ile ilgili mühendislik, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği ve birçok meslekte kullanılan yazılım programları için hazır hale gelmiş olacaktır.

adana robotik ve kodlama atolyesi 01

Kodlama sadece robotik olarak düşünülmemelidir, Hayatımızın her alanında kodlama yapılan elektronik eşyalar bulunmaktadır. Bir elektirikli süpürgede dahi yazılım içeren bir çip bulunmaktadır. Ayrıca kullandığımız bilgisayarlarda, gezindiğimiz web sitelerinde, telefonlarda, oynadığımız oyunlarda ve hayatın her alanında kodlama yapılmaktadır. Bundan dolayı Kodlama ögrenmek aslında yaşadığımız çağ için vaz geçilmez bir zorunluluktur.

Adana Robotik atölyesi olarak Kodlama Atölyesinin öneminin farkındayız, kursa gelen çocuklarımıza en verimli şekli ile, kodlama mantığını  eğlenceli ve anlaşılır bir dil ile öğretiyoruz.

Egitimlerimizde Kodlama Yapmayı ögreten eğlenceli uygulamalar kullanmaktayız. Uygulamalarda yapılan kodlamaları küçük Demonte Robotlar ile kurulum ve test yapmalarını sağlayarak, uyğulamalı ders içerikleri oluşturuyoruz. Bu sayede çocuklar yaptıkları uygulamaların çalışma mantığını daha kalıcı bir şekilde ögrenmiş oluyorlar.

Kullandığımız Yardımcı Kodlama Uygulamaları Neler?

Scratch Atölyesi:

Scratch ile kodlama yapmak çok kolay ve çok eğlenceli, çocuklara oyun kodlama mantığını öğreten, aynı zamanda çizgi film yapabilecekler.

Geleneksel programlama mantığının aksine, kod yazmak yerine kodları fare ile sürükle bırak yaparak kodlama yapabilecekler. Dersler ilerledikçe daha karmaşık döngülere sahip yazılımlar yapacaklar ve profesyonel bir yazılımcının düşünce yapısına sahip olmaya başlayacaklar.

Videoyu oynat
Videoyu oynat

UNITY Atölyesi:

Uniti ile yapılan ünlü oyunları saymamız gerekirse, en fazla bilinenleri; Hitman Go, Temple Run, Angry Birds, Fall Guys, PAKO – Car Chase Simulator, Orbit, Shadow Fight 3, Hearthstone, gibi bir çok oyun Unity Oyun kodlama programı ile yapılmıştır. İlk aşamada tamamen ücretsiz olan bu uygulama ile uzmanlık aşamasına gelindiği taktirde istenilen her türlü 2D ve 3D oyun tasarlanabilmektedir.

Arduino Atölyesi:

Arduino Atölyesi: Arduino Mikro Kontrol cihazıdır, beynimize benzer işlemler gerçekleştirir, Arduinoya başlanan bileşenleri yönetir ve programlanabilir bir elektronik beyin görevi görür.

Arduino ile istenilen her türlü elektronik proje tasarlanabilir, sensörler yardımı ile sesi, görüntüyü, renkleri, çizgileri, karanlığı veya aydınlığı algılayabilir ve yüklenen kodlamaya göre eklenen bileşenleri yönetir. Mesela kapıya yerleştirilen bir Arduino sensörler yardımı ile kapı otomatik açabilir veye kapatabilir. Ev içerisine veya iş yerine yerleştirilen bir Arduino sistemi hırsız alarmı görevi görebilir. Robotlara verilen komutlara göre hareket etmesi için kullanılabilir. Hayatın bir çok alanında kullanılan bu açık kaynak kodlu elektronik devre ile istenilen her türlü proje doğru kodlama ile yapılabilir.

Videoyu oynat

Kodlama Atölyesi eğitimi alan çocuklarda algoritmik düşünce yapısı geliştiği için okullarında Fen bilgisi ve matematik derslerinde daha başarılı hale geldikleri gözlemlenmiştir.

Çocuklar Kodlama Atölyesinde eğitim aldıktan sonra, Mobil oyun Geliştirme, Mobil Uygulama Geliştirme, Pc Oyun Geliştirme, Web sitesi tasarlama, Arduino ile proje bazlı yazılım konularında temel bilgileri ögenmiş ve gelecek için hazır bir hale gelmiş olacaklar.

adana robotik ve kodlama kursu kayitlar basladi
ADANA ROBOTİK ve KODLAMA KURSU

KURS KAYITLARIMIZ BAŞLADI. Daha güzel bir gelecek için motor becerileri gelişmiş, sorgulayan ve üreten bir gençlik yetiştirelim.