3d Tasarım Atölyesi

3D Tasarım Atölyesi, Çocukların, Tinkercad, Google Sketch Up gibi yardımcı proğramlar ile Hayallerindeki objeleri, Robotik Projeler için gerekli olan yedek parçaları, eğlenceli bir şekilde 3D tasarım yapmalarını ve yaptıkları tasarımları 3D Printer Yazıcılar Aracılığı ile üretebilmelerini sağlayan bir atölyedir.

adana robotik ve kodlama kursu 3d tasarim atolyesi 01

Çocuklar Belli bir yaşa kadar soyut kavramları zihinlerinde kurgulayamazlar, 3D Tasarım atölyesinde hayallerindeki objeleri bilgisayar ortamında çizebilmeleri ve çizdikleri objeleri 3D Yazıcılar ile soyut nesnelere dönüştürebilmeleri onların zihinlerindeki soyutsal gelişimi desteklemektedir. Yaptıkları nesneleri gerçek hayata taşıyabilmeleri nesneleri daha iyi kavramalarını sağlar.

Kişisel gelişim açısından düşünüldüğünde hayal ettikleri bir nesneyi çizmek ve onu 3d yazıcı ile ürüne dönüştürmek, kendini gerçekleştmek adına büyük bir önem taşımaktadır.

3D Tasarım Atölyesinde Hangi Programları Kullanıyoruz?

Tinkercad:

Tinkercad, Autodesk tarafından sunulan çocuklar için geliştirilmiş kullanımı çok kolay ve eğlenceli bir online uygulamadır. Çocuklar Tinkercad ile hayallerindeki objeleri çok kolay bir şekilde 3d tasarım olarak çizebilirler ve çizdikleri objeleri 3d printerlar ile gerçek objelere dönüştürebilirler.

Videoyu oynat
Videoyu oynat

Google Sketchup:

Genellikle mimari çizimler için kullanılmaktadır, Profesyonel mimarların ve mühendislerinde kullandı Google Sketchup ile her türlü katı modelleme yapılabilmektedir. Yapılan çizimler ile animasyon film hazırlanabilmektedir. Geleceğin mimarları ve mühendisleri çocuklarımızın küçük yaşta temellerini öğreneceği ve kendi 3D modellerini çizebilecekleri bu kullanışlı program ile hayata bir adım önde başlayacaklar.

adana robotik ve kodlama kursu kayitlar basladi
ADANA ROBOTİK ve KODLAMA KURSU

KURS KAYITLARIMIZ BAŞLADI. Daha güzel bir gelecek için motor becerileri gelişmiş, sorgulayan ve üreten bir gençlik yetiştirelim.