Robotik Atölyesi

Robotik Atölyesi Nedir?

Klasik eğitim anlayışını unutun el becerileri gelişmiş, sorğulayan ve üreten bir birey için temel yapı taşlarını en temelden başlayarak şekillendiriyoruz. Dünyada kabul görmüş egitim modellerini, günümüz dünyasına uygun şekilde düzenlenmiş yardımcı programlar ve online egitim sistemleri ile birlikte kullanıyoruz.

Çocuğunuz Robotik Eğitim Atölyesinde kendini keşfediyor, El becerileri gelişiyor, robotik mekanizma işleyişi için gerekli olan Mekanik, Elektronik ve yazılım temellerini erken yaşta almaya başlıyor.

robotik ve kodlama kursu mbot top resim

Mekanik Öğrenerek, Mühendislik derslerinin temellerinde yer alan prensipleri ve işleyiş sistemlerini eğlenceli bir şekilde öğrenmeye başlıyor.

Elektronik Öğrenerek, Temel Yazılım tabanlı elektronik parçaların işleyişi, montajı ve çalışması konusunda bilgilenmiş olacak.

Kodlama Öğrenerek, Kurulan elektronik parçalardaki komut sistemi ve komut yazma konusunda bilgilenmiş olacak.

Robotik Atölyesinin ögrenciye katkısı neler olacak?

Analitik Düşünme Becerisi: Yapmak istediği projeye yönelik olarak, sistematik olarak planlamanın yapılması, karşılaşılan sorun ve problemlere karı önlem alınması, çözülmesi ve sonuçlandırılması kararlılığının oluşmasını sağlayacak..

Tasarımın Önemini Anlayacak: Yapmak istediği projeye yönelik hayallerini eklemesi ve işlevsellik ile birleştirerek organize bir yapı oluşturmanın önemini öğrenmeye başlayacak. Aslında tasarımların sadece hoş görünsün diye yapılmadığını, işlevselliğin tasarımla bütünleşik olduğunu daha net kavramaya başlayacak.

 Problem Çözme Yetisi Gelişecek: Özellikle gelişen dünyada gençlerin en büyük sıkıntısı problem çözmektir. Analitik düşünce yetisini kazanan ve tasarım yapabilen bir birey daha önceki aldığı temel bilgi ve deneyimleri ile yaşadığı problemleri çözme aşamasında daha yetkin hareket etmektedir. Çocuğa küçük yaşta verilen temel eğitim ile kendini gerçekleştirmeye başlaması kendini daha güçlü hissetmesini sağlayacaktır, zaman içinde kendine özgü bir problem çözme ve hedefe ulaşma yetisi gelişecektir.

robotik ve kodlama kursu mbot 01

Robotik Eğitimin Özellikleri:

robotik ve kodlama kursu mbot 02
  • Eğitimi eğlenceli bir hale dönüştürür ve Çocuğunuz sıkılmadan eğlenerek öğrenir.
  • Çocukların kendi başlarına üretmesini sağlar bu sayede çocuklarda öz güven gelişir.
  • Çocuklar robotların işleyiş şeklini anlamaya çalışırken sorğulama yetileri gelişir, sorğulama yapmak ögrenmeyi kalıcı ve etkili şekle dönüştürür.
  • Kursta diger çocuklar ile ekip şeklinde çalışır sosyaleleşme ve etkileşim yetileri gelişir.
  • Yapılan projelerde aldığı görevler ile aktif rol oynamanın ve başaranın sevincini yaşar, ilerleyen yaşamında yeteneğini keşfetmesi ve doğru kararlar alması için büyük bir önem taşır.
  • Robotik mekanizmalar yapmak çok fazla seçenek vardır, robotik hayal gücünün genişliği ile büyür, çocuklar hayallerini gerçekleştirmek için en hızlı sonuca ulaşmak isterler buda çocukların analitik düşünme yetisinin gelişmesini sağlar.
adana robotik ve kodlama kursu scratch 01
adana robotik ve kodlama kursu kayitlar basladi
ADANA ROBOTİK ve KODLAMA KURSU

KURS KAYITLARIMIZ BAŞLADI. Daha güzel bir gelecek için motor becerileri gelişmiş, sorgulayan ve üreten bir gençlik yetiştirelim.